O nás

O nás

Jazdecký Klub Agrocontract

Jazdecký klub AGROCONTRACT Jasová je určený pre deti od 8 rokov, ale aj pre dospelých. Jeho cieľom je rozvíjať vzťah ku koňom a k práci s hospodárskymi zvieratami. Deti sú vedené zodpovednou osobou a v klube sa učia jazdiť na koni, starať sa o kone a sú zapájané do každodenného chodu jazdeckého klubu. V našej stajni máme niekoľko našich vlastných koní, ale ponúkame aj možnosť ustajnenia pre kone iných majiteľov.

Medzi naše hlavné aktivity patrí jazdecká škola, ktorej odborným garantom je náš profesionálny tréner. Škola je určená pre začiatočníkov i pokročilých a prebieha formou individuálnych tréningov. Členstvo je bezplatné.

Galanka
Slovenský teplokrvník
5.8.2005

Terezka / favory XI-60
Lipican
25.8.2008

Finale
Nemecký športový kôň
14.3.2014

Bella / siglavy XIII-7
Lipican
11.1.2008

Magic Night / Madži
Český teplokrvník
21.5.2005

Areál

Jazdeckého klubu

Dokonalé miesto pre kone

Stajňa

Jazdeckého klubu

Stajňa má veľké priestranné boxy, kde vieme ustajniť naraz 10 koní. Súčasťou každého boxu je automatická napájačka zabezpečujúca koňom permanentný prístup k pitnej vode. Kone majú u nás aj wellness v podobe konskej sprchy s teplou vodou.

Komfort dodáva zvieratám aj špeciálna gumená podlaha určená pre kone. Vetranie je zabezpečené množstvom okien a otvorením dverí na oboch stranách stajne. V budove sa nachádza ešte sedlovňa, šatňa i veľká spoločenská miestnosť s krbom.

Krytá

Jazdecká hala

Našou veľkou pýchou je jazdecká hala, ktorá bola postavená v roku 2020. Svojou rozlohou 30x60m fascinuje nejedného návštevníka aj jazdca. Podlahu tvorí jemný piesok miešaný s geotextíliou. Pre majiteľov koní je to úžasná možnosť dopriať svojmu zverencovi výbeh aj počas chladných zimných mesiacov. Majitelia koní však môžu úžitkovú plochu haly 25x60m využívať na jazdenie i celoročne. Súčasťou haly je aj tribúna. Jazdeckú halu ponúkame jazdcom na krátkodobý prenájom.

Výbeh

Pre kone

Neďaleko stajne v tichšej časti areálu sa nachádza trávnatý výbeh, kde od jari až do neskorej jesene kone vodíme na pašu. V prípade dobrého počasia si tak môžu kone užiť dostatok pohody a kúsok prírody.

Vonakjšia

Jazdiareň

Vedľa stajne sa nachádza aj vonkajšia jazdiareň s rozmermi 20x60m. Povrch tvorí piesok miešaný s geotextíliou. Celý výbeh je ohradený pre zachovanie bezpečnosti našich hostí.

Personál

Jazdeckého Klubu

Naše kone sú v dobrých rukách

Patrik Kohút
Profesionálny tréner

Patrik sa venuje jazdeniu a práci s koňmi aktívne už viac ako 20 rokov. Pochádza z koníčkarskej rodiny z Topoľčianok, kde dostal výbornú teoretickú prípravu i prax. Je držiteľom jazdeckej licencie, trénerský certifikát 1. stupňa a zároveň pôsobí aj ako drezúrny rozhodca. Patrik počas svojej kariéry získal veľa skvelých umiestnení a víťazstiev, medzi najzaujímavejšie patrí 2. miesto v rebríčku drezúrnych jazdcov.

Daniela Záhumenská
Propagácia klubu

Vďaka jej láske ku koňom vôbec vznikol jazdecký klub. Momentálne študuje na Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach. Vo svojom voľnom čase je takmer vždy pri koňoch, venuje sa nielen jazdeniu, ale aj starostlivosti o kone a zároveň má pod svojim vedením propagáciu klubu na sociálnych sieťach.

História

Jazdeckého klubu

Jazdecký klub sa nachádza na začiatku dediny Jasová naľavo pri vstupe zo smeru Dvory nad Žitavou. Priestory bývalej samoty s názvom Üzbég pusta sa pred vami otvoria hneď ako vojdete vstupnou bránou. Roky chátrajúce pôvodné poľnohospodárske budovy a maštale postupne ožívajú v rámci komplexu TERRA Jasová, ktorého súčasťou je aj náš jazdecký klub.

Zistite viac o našej histórii